MSI Modern MD2412PW
  • 24-inch IPS panel with 178° Wide Viewing Angle designed for a truly premium quality picture.
  • TÜV certified display ensures the protection and health of eyesight.
  • MSI EyesErgo technology with Anti-Flicker technology helps prevent eye strain and fatigue.
  • 100 Hz refresh rate provides a better viewing experience.
  • Enjoy the cleanest environment with a convenient and removable cable management design.
  • Standard VESA mountable design.
  • Two built-in speakers.
Cho phép đặt hàng trước
Cho phép đặt hàng trước
Mô tả
PANEL SIZE 23.8″
PANEL RESOLUTION 1920 x 1080 (FHD)
REFRESH RATE 100Hz
RESPONSE TIME 1ms (MPRT) / 4ms (GtG)
PANEL TYPE IPS
BRIGHTNESS (NITS) 300 cd/m²
VIEWING ANGLE 178°(H) / 178°(V)
ASPECT RATIO 16:9
CONTRAST RATIO 1000:1
sRGB 114% (CIE 1976)
ACTIVE DISPLAY AREA (MM) 527.04(H) x 296.46(V)
PIXEL PITCH (H X V) 0.2745(H) x 0.2745(V) mm
SURFACE TREATMENT Anti-glare
DISPLAY COLORS 16.7M
COLOR BIT 8 bits (6 bits + FRC)
HDR SUPPORT HDR Ready
VIDEO PORTS 1x HDMI™ (1.4)
1x Type C (DisplayPort Alternate & 15W PD)
AUDIO PORTS 1x Headphone-out
KENSINGTON LOCK Yes
SPEAKER 2x 3W
VESA MOUNTING 75 x 75 mm
POWER TYPE External Power Adapter
POWER INPUT 100~240V, 50~60Hz
DYNAMIC REFRESH RATE TECHNOLOGY Adaptive-Sync
ADJUSTMENT (TILT) -5° ~ 20°
ADJUSTMENT (SWIVEL) -30° ~ 30°
ADJUSTMENT (PIVOT) -90° ~ 90°
ADJUSTMENT (HEIGHT) 0 ~ 110 mm
DIMENSION (W X H X D) 541.9 x 490.1 x 200.8 mm
CARTON DIMENSION (W X H X D) 814 x 417 x 145 mm
WEIGHT (NW / GW) 4.65 kg / 6.3 kg
CERTIFICATES CB/CE
VIDEO INPUT COMPATIBILITY PC, Mac, PS5™, PS4™, Xbox, Mobile, Notebook
Note HDMI™: 1920 x 1080 (Up to 100Hz)
Type-C: 1920 x 1080 (Up to 100Hz)